Posted in ΤΟΥΡΝΟΥΑ BASKETBALL ΥΠΟΔΟΜΩΝ

ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ BASKETBALL ΥΠΟΔΟΜΩΝ 2018-19

ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ BASKETBALL ΥΠΟΔΟΜΩΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ 8/6/2019. 

Το Σαββάτο το απόγευμα στο  κλειστό γήπεδο Βαρίκας στον Πανιώνιο έπεσε η αυλαία ενός ακόμα πετυχημένου ΤΟΥΡΝΟΥΑ μας .

Στο φετινό ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΥΠΟΔΟΜΩΝ το οποίο είναι και το μεγαλύτερο σε συμμετοχές στην Ελλάδα, πήραν μέρος 50 Σύλλογοι με πάνω από 130 τμήματα σε 8 ηλικιακές κατηγορίες αγοριών και κοριτσιών και πραγματοποιήθηκαν εκατοντάδες αγώνες , και που είχε ( θέλουμε να πιστεύουμε ) σαν ένα και μοναδικό σκοπό την διάδοση του ΜΠΑΣΚΕΤ στις μικρές ηλικίες .
Οι συνδιοργανωτές ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ, ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΓΣ ΚΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ αισθανόμαστε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε όλους τους συλλόγους, τους παράγοντες ,τους εφόρους ,τους προπονητές και τους αθλητές και αθλήτριες που συμμετείχαν στο φετινό ΤΟΥΡΝΟΥΑ BASKETBALL ΥΠΟΔΟΜΩΝ 2018-19.
Επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ στους ακούραστους γονείς των μικρών αθλητών οι οποίοι κάθε βδομάδα αλώνιζαν τα γήπεδα του Λεκανοπεδίου για να είναι παρών το παιδί τους στους αγώνες.
Για άλλη μια χρονιά όλοι οι Σύλλογοι υπήρξαμε αρωγοί στην προσπάθεια διάδοσης του αθλήματος στις μικρές ηλικίες και υπέρμαχοι του «ευ αγωνίζεσθαι».

Πριν τις απονομές πραγματοποιήθηκαν οι διαγωνισμοί τριπόντων για τους γεν. 2004, διπόντων για τους γεν. 2005 &  γεν.2006, βολών για τους γεν.  2007 , ακολούθησαν τα all star game αγοριών γεν. 2008 , το 3on3 για τους γεν. 2009 και  τέλος ο διαγωνισμός δεξιοτεχνίας για τα αγόρια  γεν.2010  &  κορίτσια γεν. 2008-10.

Οι νικητές των διαγωνισμών:

  • 2ΠΟΝΤΑ ΑΓΟΡΙΑ  2005  : ΚΟΜΙΝΑΚΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ , ΕΥΡΥΑΛΗ
  • 2ΠΟΝΤΑ ΑΓΟΡΙΑ 2006   :  ΡΕΝΙΕΡΗΣ ΗΛΙΑΣ , ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ  
  • ΒΟΛΕΣ  ΑΓΟΡΙΑ 2007     : ΚΟΛΟΒΗΣ ΕΡΜΗΣ , ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
  • 3ΠΟΝΤΑ  ΑΓΟΡΙΑ 2004 :  ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ , ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
  • MVP ALL STAR GAME  ΑΓΟΡΙΑ 2008:  ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ , ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
  • 3on3 2009: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
  • ΔΕΞΙΟΤΕΧΝΙΑ ΑΓΟΡΙΩΝ 2010: ΚΟΜΙΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ , ΕΥΡΥΑΛΗ 
  • ΔΕΞΙΟΤΕΧΝΙΑ ΑΓΟΡΙΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 2008-2010: ΦΑΡΜΑΚΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ , ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑΣ

 

Ακολούθησαν οι απονομές των νικητών των διαγωνισμών και των τμημάτων που πήραν τις τρεις πρώτες θέσεις στο τουρνουά.

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α 2004

                                           1η Θέση:  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ   

                                           2η Θέση:  ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

                                           3η Θέση:  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ   

 

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Β 2005

                                           1η Θέση: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ   

                                           2η Θέση: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ   

                                           3η Θέση: ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ   

ΜΙΝΙ 2006

                                           1η Θέση: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Α  

                                           2η Θέση: ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ  

                                           3η Θέση: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ   

 

ΠΡΟΜΙΝΙ 2007

                                          1η Θέση: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  

                                          2η Θέση: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  

                                          3η Θέση: ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

JUNIORS A 2008

                                         1η Θέση: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

                                         2η Θέση: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

                                         3η Θέση: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

 

 

  Με μεγάλη μας χαρά θα αποδεχτούμε τη συμμετοχή σας στο επόμενο Τουρνουά Basketball Υποδομών για την αγωνιστική χρονιά 2019-20.

 

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΠΟΥ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ.

 

Share
Posted in ΤΟΥΡΝΟΥΑ BASKETBALL ΥΠΟΔΟΜΩΝ

ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ BASKETBALL ΥΠΟΔΟΜΩΝ 2018-19

 

Οι συνδιοργανωτές ΕΣΠΕΡΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

αισθανόμαστε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε όλους τους συλλόγους, τους προπονητές και τους αθλητές/τριες που συμμετείχαν στο ΤΟΥΡΝΟΥΑ   BASKETBALL ΥΠΟΔΟΜΩΝ  κατά την Αγωνιστική Περίοδο 2018-19.

Για άλλη μια χρονιά όλοι οι Σύλλογοι υπήρξαμε αρωγοί στην προσπάθεια διάδοσης του αθλήματος στις μικρές ηλικίες και υπέρμαχοι του «ευ αγωνίζεσθαι».

Η Τελετή Λήξης του Τουρνουά θα πραγματοποιηθεί το Σαββατο 8  Ιουνίου 2019  (ώρα έναρξης 17.30), στο γήπεδο του Πανιωνίου.

 

Παρακαλείσθε να δηλώσετε τα ονόματα των αθλητών/τριων σας που θα συμμετέχουν στην κάθε δραστηριότητα   μέχρι την Παρασκευή 7 Ιουνίου (με αποστολή στο email tournouabasketypodomon@gmail.com ή στο τηλέφωνο 210 9515896 ή  μέσω  Viber/whats up στο 6974317290).

ΠΡΟΣΟΧΗ: Η Δήλωση των αθλητών/τριων θα πρέπει να είναι ανάλογη με την συμμετοχή των ομάδων σας σε κάθε ηλικιακό γκρουπ.

 

Η προσέλευση των αθλητών θα πρέπει να γίνεται τουλάχιστον 30΄ πριν την έναρξη της δραστηριότητας που θα συμμετάσχουν και να δηλώνουν παρουσία στη γραμματεία της διοργάνωσης.

Επίσης, καλούνται όλες οι ομάδες που συμμετείχαν να παρευρίσκονται στην απονομή των μεταλλίων, για να επιβραβεύσουμε όλοι μαζί τις προσπάθειες των αθλητών/τριων μας.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που πήραν μέρος στο Τουρνουά Basketball Υποδομών.

Ευχαριστούμε τις ομάδες και τους προπονητές των τμημάτων  που έλαβαν μέρος στο τουρνουά και σας περιμένουμε στην τελετή λήξης.

 

Share
Posted in ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

ΤΟΥΡΝΟΥΑ BASKETBALL ΥΠΟΔΟΜΩΝ 2018-19: FINAL 4

 

ΑΓΩΝΕΣ FINAL 4

Ξεκινάνε οι τελικές φάσεις του Τουρνουά Basketball Υποδομών 2018-19.

 

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ 2004

Οι ομάδες που περνάνε στους ημιτελικούς είναι:

από τον Γ’ όμιλο: 1ος ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  & 2ος ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

από τον Δ’ όμιλο: 1ος ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ  &  2ος ΑΜΥΝΤΑΣ

 

(ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ)
1ος ημιτελικός :

 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  – ΑΜΥΝΤΑΣ

2ος ημιτελικός:

  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ  – ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

(ΜΙΚΡΟΣ & ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ)

  

ΠΕΜΠΤΗ 6/6/2019 (ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΩΡΑ 21:30 ΚΛΕΙΣΤΟ ΒΑΡΙΚΑΣ

ΑΜΥΝΤΑΣ – ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

ΠΕΜΠΤΗ 6/6/2019 (ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΩΡΑ 20:00 ΣΕΦ ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

Pos   Team Pld W L PCT BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1 1 0 1 57+21 2
2 ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1 1 0 1 54+1 2
3 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 1 0 1 0 53-1 1
4 ΑΜΥΝΤΑΣ 1 0 1 0 36-21 1

 

Match Score
24/05/2019 00:00 ΚΛΕΙΣΤΟ ΒΑΡΙΚΑΣ
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

54 - 53 (AET)

24/05/2019 20:15 ΣΕΦ ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΜΥΝΤΑΣ

57 - 36 (AET)


ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ 2005

Οι ομάδες που περνάνε στους ημιτελικούς είναι:

από τον Α’ όμιλο: 1ος ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  &  2ος ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

από τον Β’ όμιλο: 1ος ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ &  2ος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

 

(ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ)
1ος ημιτελικός :

 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

2ος ημιτελικός:

  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

 

(ΜΙΚΡΟΣ & ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 31/5/2019 (ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΩΡΑ 20:30 ΚΛΕΙΣΤΟ ΕΣΠΕΡΟΥ

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ – ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ 1/6/2019 (ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΩΡΑ 14:00 ΚΛΕΙΣΤΟ ΕΣΠΕΡΟΥ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

 

Pos   Team Pld W L PCT BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 2 0 1 141+57 4
2 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 2 1 1 0.5 123+15 3
3 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2 1 1 0.5 136+12 3
4 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 2 0 2 0 56-84 2

 

Match Score
24/05/2019 00:00 ΚΛΕΙΣΤΟ ΕΣΠΕΡΟΥ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

70 - 18 (AET)

24/05/2019 00:00 N/A
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

53 - 70 (AET)


 

ΓΙΑ ΤΑ ΜΙΝΙ 2006

Οι ομάδες που παιρνάνε στους ημιτελικούς είναι:

από τον Γ’ όμιλο:  1ος  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ   &   2ος: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

από τον Δ’ όμιλο:  1ος ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ   2ος  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2

 

(ΜΙΚΡΟΣ & ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 7/6/2019 (ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΩΡΑ 18:30 ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΑΤΣΩΝΗ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Β – ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ  2/6/2019 (ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ)

 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Α – ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

 

Pos   Team Pld W L PCT BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 2 0 1 147+35 4
2 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 2 1 1 0.5 119-19 3
3 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 1 0 1 0 58-7 1
4 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 1 0 1 0 56-9 1

 

Match Score
25/05/2019 00:00 N/A
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2

65 - 58 (AET)

25/05/2019 00:00 N/A
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

56 - 65 (AET)

02/06/2019 00:00 N/A
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

82 - 54 (AET)

06/06/2019 00:00 N/A
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2

-:-

 


ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΜΙΝΙ 2007

Οι ομάδες που περνάνε στους ημιτελικούς είναι:

από τον Δ’ όμιλο: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

από τον Ε’ όμιλο: ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

από τον Ζ’ όμιλο: ΜΙΛΩΝ

από τον Η’ όμιλο: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  

Σαββάτο 18/5 (ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ)
1ος ημιτελικός :

18:00, ΚΛΕΙΣΤΟ ΜΠΟΘΟΣ  (ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ) ΜΙΛΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

2ος ημιτελικός:

19:30 ΚΛΕΙΣΤΟ ΜΠΟΘΟΣ  (ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ)  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

Κυριακή 19/5 (ΜΙΚΡΟΣ & ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ)

κλειστό γήπεδο ΜΠΟΘΟΣ στο Περιστέρι (Πελάσγων 29).

16:30 , ο μικρός τελικός (ηττημένοι των 2 ημιτελικών)
18:00, ο μεγάλος τελικός (νικητές των 2 ημιτελικών)

 

Pos   Team Pld W L PCT BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 2 0 1 144+20 4
2 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2 1 1 0.5 146+14 3
3 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2 1 1 0.5 144-11 3
4 ΜΙΛΩΝ 2 0 2 0 143-23 2

 

Match Score
18/05/2019 18:00 ΚΛΕΙΣΤΟ ΜΠΟΘΟΣ
ΜΙΛΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

67 - 82 (AET)

18/05/2019 19:30 ΚΛΕΙΣΤΟ ΜΠΟΘΟΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

79 - 60 (AET)


ΓΙΑ ΤΑ JUNIORS A 2008

Οι ομάδες που παιρνάνε στους ημιτελικούς είναι:

από τον Ε’ όμιλο: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 

από τον Ζ’ όμιλο: PAO BC ΝΠ

από τον Η’ όμιλο: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

από τον Θ’ όμιλο: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Κυριακή 19/5 

1ος Ηιτελικός:  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

13:00 , ΚΛΕΙΣΤΟ ΕΣΠΕΡΟΥ

ΤΕΤΑΡΤΗ 22/5

2ος Ημιτελικός: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ –  PAO BC ΝΠ

20:30 , ΚΛΕΙΣΤΟ ΕΣΠΕΡΟΥ

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 25/5 ΜΙΚΡΟΣ & ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

15:00 ΚΛΕΙΣΤΟ ΒΑΡΙΚΑΣ , ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – PAO BC ΝΠ

18:30, ΣΕΒ (βοηθητικό) , ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2 2 0 119+32 4
2 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 1 1 100+11 3
3 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2 1 1 80-26 3
4 PAO BC ΝΠ 2 0 2 76-17 2

 

Match Score
19/05/2019 00:00 N/A
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

39 - 67 (AET)

25/05/2019 00:00 N/A
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ PAO BC ΝΠ

52 - 37 (AET)

25/05/2019 15:00 ΚΛΕΙΣΤΟ ΒΑΡΙΚΑΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ PAO BC ΝΠ

41 - 39 (AET)

25/05/2019 18:15 ΣΕΦ ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

52 - 48 (AET)


 

ΠΡΟΣΟΧΗ: 

  • ΠΡΟΣΟΧΗ: ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ (FINAL 4) ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΟΥΝ ΜΕ 12 ΠΑΙΚΤΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΘΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΩΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΕΞ ΗΜΙΣΕΙΑΣ. ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΥ ΤΕΛΙΚΟΥ ΘΑ ΒΑΡΥΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ.
  • Οι αθλητές που συμμετέχουν στην Τελική Φάση του ΤΟΥΡΝΟΥΑ BASKETBALL ΥΠΟΔΟΜΩΝ θα πρέπει να έχουν:  

    • Δελτίο αθλητικής ιδιότητος  και απαραίτητα  ΚΑΡΤΑ ΥΓΕΙΑΣ ΑΘΛΗΤΗ (σύμφωνα με το άρθρο 16 του Ν.4479/2017 και την ΚΥΑ των Υπουργών Υγείας και Υφυπουργού Πολιτισμού)  
    • ΓΙΑ ΤΙΣ ΗΛΙΚΙΑΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ: ΠΡΟΜΙΝΙ (2007) & JUNIORS A (2008) σε περίπτωση που δεν έχουν Δελτίο αθλητικής ιδιότητος,   πιστοποιητικό γέννησης, φωτογραφία και απαραίτητα για όλους ΚΑΡΤΑ ΥΓΕΙΑΣ ΑΘΛΗΤΗ (σύμφωνα με το άρθρο 16 του Ν.4479/2017 και την ΚΥΑ των Υπουργών Υγείας και Υφυπουργού Πολιτισμού).

 

 

ΣΥΝΕΧΗΣ ΑΝΑΝΕΩΣΗ

 

Share
Posted in ΤΟΥΡΝΟΥΑ BASKETBALL ΕΦΗΒΩΝ

2ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ BASKETBALL ΕΦΗΒΩΝ ΒΥ ΕΣΠΕΡΟΣ

Για 2η συνεχόμενη χρονιά ο ΕΣΠΕΡΟΣ διοργανώνει το  2ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ BASKETBALL ΕΦΗΒΩΝ  και  συμμετέχουν τα σωματεία :

 

 

Σχετική εικόναΑποτέλεσμα εικόνας για ελευθερια μοσχατου

 

Η έναρξη του τουρνουά θα είναι το Σαββατοκύριακο 18 & 19 Μαίου .

 

   

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 4 4 0 286+44 8
2 ΕΣΠΕΡΟΣ 4 2 2 249+9 6
3 ΤΕΡΨΙΘΕΑ 4 2 2 234+8 6
4 ΚΡΟΝΟΣ 3 2 1 207+18 5
5 ΚΟΥΚΑΚΙ 3 0 3 182-51 3
6 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2 0 2 105-28 2

Match Score
18/05/2019 14:30 ΚΛΕΙΣΤΟ ΕΣΠΕΡΟΥ
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΣΠΕΡΟΣ

70 - 64 (AET)

18/05/2019 20:00 ΚΛΕΙΣΤΟ ΕΣΠΕΡΟΥ
ΚΟΥΚΑΚΙ ΚΡΟΝΟΣ

65 - 84 (AET)

19/05/2019 16:30 ΚΛΕΙΣΤΟ ΕΣΠΕΡΟΥ
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

65 - 57 (AET)

 

 

 

 

 

 

Για επικοινωνία και  πληροφορίες:

Γράψας Ιωάννης (Προπονητής Εφηβικού) τηλ.: 6948827244

Ταχυνάκος Κυριάκος  τηλ.: 6975028090

ή στο  210 9515896 (Δευτέρα-Παρασκευή 10:00-13:00)

email: esperos1943@gmail.com

Share
Posted in ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β' ΦΑΣΗ

ΤΟΥΡΝΟΥΑ BASKETBALL ΥΠΟΔΟΜΩΝ: ΜΙΝΙ 2006 Β’ ΦΑΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

 

ΜΙΝΙ 2006   Β’ ΦΑΣΗ

Ολοκληρώθηκε η Α΄φάση του Τουρνουά Basketball Υποδομών και η τελική κατάταξη των 3 ομίλων είναι :

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 14 13 1 666+264 27
2 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 13 11 2 539+166 24
3 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 14 7 7 499-165 21
4 ΑΜΥΝΤΑΣ 13 7 6 659+102 20
5 ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 13 7 6 497+65 20
6 ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ 13 5 8 264-70 18
7 ΜΙΛΩΝ 14 2 12 321-210 16
8 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 14 2 12 223-152 6
9 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0
9 ΡΕΠΟ 2 0 0 0 00 0
 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 12 10 2 583+246 22
2 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 12 10 2 501+110 22
3 ΦΙΛΟΘΕΗ 12 9 3 498+56 21
4 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 12 4 8 450-54 16
5 PERISTERI BA 11 4 7 304-138 15
6 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 2 10 1 9 233-106 11
7 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 9 1 8 298-114 10
8 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0
8 ΡΕΠΟ 2 0 0 0 00 0

 

Σύμφωνα με την παραπάνω κατάταξη της Α’ Φάση θα δημιουργηθούν οι εξής 5 όμιλοι για τη Β’ Φάση:

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΕΙΣ 1-8

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 5 5 0 326+189 10
2 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 4 3 1 144-16 7
3 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 5 2 3 100-117 7
4 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 6 0 6 119-56 6

Match Score
N/A 00:00 Α ΦΑΣΗ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

69 - 22 (AET)

N/A 00:00 Α ΦΑΣΗ
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

41 - 97 (AET)

N/A 00:00 Α ΦΑΣΗ
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

39 - 27 (AET)

N/A 00:00 Α ΦΑΣΗ
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

35 - 37 (AET)

21/04/2019 00:00 N/A
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

30 - 45 (AET)

21/04/2019 00:00 N/A
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

33 - 49 (AET)

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΕΙΣ 1-8

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 5 5 0 271+72 10
2 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 6 3 3 226-11 9
3 ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 5 3 2 255+56 8
4 ΦΙΛΟΘΕΗ 6 0 6 209-117 6

Match Score
N/A 00:00 Α ΦΑΣΗ
ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

0 - 0 (AET)

N/A 00:00 Α ΦΑΣΗ
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

64 - 55 (AET)

N/A 00:00 Α ΦΑΣΗ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 ΦΙΛΟΘΕΗ

44 - 37 (AET)

N/A 00:00 Α ΦΑΣΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2

25 - 50 (AET)

21/04/2019 00:00 N/A
ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2

50 - 23 (AET)

21/04/2019 00:00 N/A
ΦΙΛΟΘΕΗ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

40 - 55 (AET)

 

  • Αν μια ομάδα συμμετέχει με δυο τμήματα και έχουν περάσει και τα δυο στη Β’ Φάση (θέσεις 1-12) θα πρέπει να μας δηλώσουν λίστα παικτών του Α’ και του Β’ τμήματος πριν την έναρξη της Β΄ Φάσης.

Ο  πρώτος κάθε ομίλου θα συμμετάσχει στο F-4 (θέσεις 1-4).

Οι αγώνες εκεί θα διεξαχθούν σε ουδέτερα γήπεδα και θα είναι knock out.

  • Αν προκύψουν δυο τμήματα από την ίδια ομάδα στο F-4 τότε αυτά αναγκαστικά θα παίξουν μεταξύ τους και ο νικητής θα πάει στον Μεγάλο Τελικό.

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ (FINAL 4) ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΟΥΝ ΜΕ 12 ΠΑΙΚΤΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΘΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΩΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΕΞ ΗΜΙΣΕΙΑΣ. ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΥ ΤΕΛΙΚΟΥ ΘΑ ΒΑΡΥΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ.

Γ1 – Δ2

Δ1 – Γ2

Οι νικητές θα αγωνισθούν στο μεγάλο τελικό (θέσεις 1-2).

Οι ηττημένοι θα αγωνισθούν στο μικρό τελικό (θέσεις 3-4).

Οι τρίτοι και οι τέταρτοι του κάθε ομίλου θα αγωνισθούν μεταξύ τους για τις θέσεις 5-8  σε αγώνες knock out (με πλεονέκτημα έδρας).

Δ3 – Γ4  

Γ3 – Δ4

Οι νικητές θα αγωνισθούν για τις θέσεις 5-6 και οι ηττημένοι θα αγωνισθούν για τις θέσεις 7-8.

Share
Posted in ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β' ΦΑΣΗ ΤΟΥΡΝΟΥΑ BASKETBALL ΥΠΟΔΟΜΩΝ

ΤΟΥΡΝΟΥΑ BASKETBALL ΥΠΟΔΟΜΩΝ: ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ Β’ ΦΑΣΗ

 

ΤΟΥΡΝΟΥΑ BASKETBALL ΥΠΟΔΟΜΩΝ: ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ

Β’ ΦΑΣΗ

 

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α 2004

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 6 6 0 435+224 12
2 ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 6 4 2 264+53 10
3 ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 4 0 4 66-88 4
4 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2 4 0 4 135-189 4

Match Score
N/A 00:00 Α ΦΑΣΗ
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

39 - 71 (AET)

N/A 00:00 Α ΦΑΣΗ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

70 - 41 (AET)

24/03/2019 00:00 N/A
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

36 - 86 (AET)

24/03/2019 00:00 N/A
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2

95 - 32 (AET)

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 6 6 0 350+177 12
2 ΑΜΥΝΤΑΣ 6 4 2 226+6 10
3 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 4 0 4 119-98 4
4 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 4 0 4 90-85 4

Match Score
N/A 00:00 Α ΦΑΣΗ
ΑΜΥΝΤΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

36 - 53 (AET)

N/A 00:00 Α ΦΑΣΗ
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΑΜΥΝΤΑΣ

63 - 32 (AET)

24/03/2019 00:00 N/A
ΑΜΥΝΤΑΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2

50 - 36 (AET)

24/03/2019 00:00 N/A
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

34 - 59 (AET)

 

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
0 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 0 0 0 00 0
0 PAO BC 0 0 0 00 0
0 ΗΡΑΚΛΗΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 0 0 0 00 0
0 ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 0 0 0 00 0
0 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0 0 0 00 0
0 PAO BC ΝΠ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ PAO BC ΝΠ

-:-

24/03/2019 00:00 N/A
ΗΡΑΚΛΗΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

-:-

24/03/2019 00:00 N/A
PAO BC ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

-:-


ΜΙΝΙ 2006

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 5 5 0 326+189 10
2 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 4 3 1 144-16 7
3 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 5 2 3 100-117 7
4 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 6 0 6 119-56 6

Match Score
N/A 00:00 Α ΦΑΣΗ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

69 - 22 (AET)

N/A 00:00 Α ΦΑΣΗ
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

41 - 97 (AET)

N/A 00:00 Α ΦΑΣΗ
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

39 - 27 (AET)

N/A 00:00 Α ΦΑΣΗ
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

35 - 37 (AET)

21/04/2019 00:00 N/A
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

30 - 45 (AET)

21/04/2019 00:00 N/A
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

33 - 49 (AET)

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 5 5 0 271+72 10
2 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 6 3 3 226-11 9
3 ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 5 3 2 255+56 8
4 ΦΙΛΟΘΕΗ 6 0 6 209-117 6

Match Score
N/A 00:00 Α ΦΑΣΗ
ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

0 - 0 (AET)

N/A 00:00 Α ΦΑΣΗ
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

64 - 55 (AET)

N/A 00:00 Α ΦΑΣΗ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 ΦΙΛΟΘΕΗ

44 - 37 (AET)

N/A 00:00 Α ΦΑΣΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2

25 - 50 (AET)

21/04/2019 00:00 N/A
ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2

50 - 23 (AET)

21/04/2019 00:00 N/A
ΦΙΛΟΘΕΗ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

40 - 55 (AET)

 


ΠΡΟΜΙΝΙ 2007

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 4 4 0 183+101 8
2 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2 0 2 24-28 2
3 ΕΣΠΕΡΟΣ 2 0 2 58-73 2
4 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

34 - 59 (AET)

24/03/2019 00:00 N/A
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΡΕΠΟ

-:-

 

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 3 3 0 191+55 6
2 ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ 3 2 1 126+11 5
3 ΨΥΧΙΚΟ 4 0 4 154-66 4
4 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ

58 - 39 (AET)

24/03/2019 00:00 N/A
ΨΥΧΙΚΟ ΡΕΠΟ

-:-

 

Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΜΙΛΩΝ 3 3 0 246+144 6
2 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2 0 2 52-113 2
3 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 1 0 1 50-31 1
4 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΜΙΛΩΝ

32 - 84 (AET)

24/03/2019 00:00 N/A
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΡΕΠΟ

-:-

 

Η΄ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3 3 0 172+86 6
2 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 3 2 1 90-28 5
3 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 4 0 4 112-58 4
4 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

70 - 22 (AET)

24/03/2019 00:00 N/A
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 ΡΕΠΟ

-:-

 

Θ’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
0 ΑΜΥΝΤΑΣ 0 0 0 00 0
0 ΚΡΟΝΟΣ 0 0 0 00 0
0 ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 0 0 0 00 0
0 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

-:-

24/03/2019 00:00 N/A
ΑΜΥΝΤΑΣ ΚΡΟΝΟΣ

-:-


JUNIORS A 2008

Ε΄ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 4 4 0 206+150 8
2 ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΝΤΕΡΗ 4 2 2 86-90 6
3 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2 4 0 4 48-60 4
4 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΝΤΕΡΗ

77 - 29 (AET)

24/03/2019 00:00 N/A
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2 ΡΕΠΟ

-:-

 

Ζ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 PAO BC ΝΠ 4 4 0 99+52 8
2 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 4 2 2 85-40 6
3 ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΦΡΕΑΤΤΥΔΑΣ 4 0 4 32-12 4
4 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
PAO BC ΝΠ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

54 - 14 (AET)

24/03/2019 00:00 N/A
ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΦΡΕΑΤΤΥΔΑΣ ΡΕΠΟ

-:-

 

Η΄ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 4 4 0 177+55 8
2 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 3 1 2 111-4 4
3 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3 0 3 93-51 3
4 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

33 - 58 (AET)

24/03/2019 00:00 N/A
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΡΕΠΟ

-:-

 

Θ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3 3 0 198+110 6
2 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2 1 1 117-9 3
3 ΑΘΛΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 3 0 3 76-101 3
4 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
ΑΘΛΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

17 - 41 (AET)

24/03/2019 00:00 N/A
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΡΕΠΟ

-:-

 

Ι΄ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1 1 0 43+11 2
2 ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1 0 1 32-11 1
3 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0
4 ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ

-:-

24/03/2019 00:00 N/A
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ ΡΕΠΟ

-:-

 

Κ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 2 2 0 52+38 4
2 ΚΡΟΝΟΣ 1 0 1 1-1 1
3 ΕΣΠΕΡΟΣ 1 0 1 13-37 1
4 ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 ΕΣΠΕΡΟΣ

50 - 13 (AET)

24/03/2019 00:00 N/A
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΚΡΟΝΟΣ

-:-

 

Λ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
0 ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 0 0 0 00 0
0 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 2 0 0 0 00 0
0 ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 0 0 0 00 0
0 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 2

-:-

24/03/2019 00:00 N/A
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΡΕΠΟ

-:-

 

Μ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
0 ΜΙΛΩΝ 0 0 0 00 0
0 ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 0 0 0 00 0
0 ΑΟΝΑ 0 0 0 00 0
0 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 0 0 0 00 0
0 ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 0 0 0 00 0
0 ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
ΜΙΛΩΝ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ

-:-

24/03/2019 00:00 N/A
ΑΟΝΑ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ

-:-

24/03/2019 00:00 N/A
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

-:-

 

 

Share
Posted in ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β' ΦΑΣΗ ΤΟΥΡΝΟΥΑ BASKETBALL ΥΠΟΔΟΜΩΝ

ΤΟΥΡΝΟΥΑ BASKETBALL ΥΠΟΔΟΜΩΝ: ΠΡΟΜΙΝΙ 2007 Β’ ΦΑΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

 

ΠΡΟΜΙΝΙ 2007   Β’ ΦΑΣΗ

Ολοκληρώθηκε η Α΄φάση του Τουρνουά Basketball Υποδομών και η τελική κατάταξη των 3 ομίλων είναι :

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 10 9 1 654+251 19
2 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 10 9 1 662+169 19
3 ΜΙΛΩΝ 10 4 6 481-47 14
4 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 10 3 7 451-114 13
5 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 10 3 7 348-122 13
6 ΚΡΟΝΟΣ 10 2 8 371-137 12
7 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0
7 ΡΕΠΟ 2 0 0 0 00 0
 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ 10 9 1 570+227 19
2 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 9 8 1 407+142 17
3 ΕΣΠΕΡΟΣ 10 6 4 475+154 16
4 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 10 4 6 451+1 14
5 ΑΜΥΝΤΑΣ 8 1 7 242-237 9
6 ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 9 0 9 223-287 9
7 ΡΕΠΟ 2 0 0 0 00 0
7 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 8 8 0 485+248 16
2 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 8 5 3 354+103 13
3 ΨΥΧΙΚΟ 8 5 3 294+39 13
4 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 8 2 6 222-147 10
5 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 8 0 8 178-243 8
6 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0

Σύμφωνα με την παραπάνω κατάταξη της Α’ Φάση θα δημιουργηθούν οι εξής 5 όμιλοι για τη Β’ Φάση:

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΕΙΣ 1-12

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 4 4 0 183+101 8
2 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2 0 2 24-28 2
3 ΕΣΠΕΡΟΣ 2 0 2 58-73 2
4 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

34 - 59 (AET)

24/03/2019 00:00 N/A
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΡΕΠΟ

-:-

 

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΕΙΣ 1-12

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 3 3 0 191+55 6
2 ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ 3 2 1 126+11 5
3 ΨΥΧΙΚΟ 4 0 4 154-66 4
4 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ

58 - 39 (AET)

24/03/2019 00:00 N/A
ΨΥΧΙΚΟ ΡΕΠΟ

-:-

 

Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΕΙΣ 1-12

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΜΙΛΩΝ 3 3 0 246+144 6
2 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2 0 2 52-113 2
3 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 1 0 1 50-31 1
4 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΜΙΛΩΝ

32 - 84 (AET)

24/03/2019 00:00 N/A
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΡΕΠΟ

-:-

 

Η’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΕΙΣ 1-12

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3 3 0 172+86 6
2 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 3 2 1 90-28 5
3 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 4 0 4 112-58 4
4 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

70 - 22 (AET)

24/03/2019 00:00 N/A
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 ΡΕΠΟ

-:-

 

  • Οι παρακάτω αγώνες για τις θέσεις 13-17 θα μπορούν να παιχτούν και υπό μορφή φιλικού για να μην επιβαρυνθούν οι ομάδες με περαιτέρω έξοδα.

Θ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΕΙΣ 13-17

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
0 ΑΜΥΝΤΑΣ 0 0 0 00 0
0 ΚΡΟΝΟΣ 0 0 0 00 0
0 ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 0 0 0 00 0
0 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

-:-

24/03/2019 00:00 N/A
ΑΜΥΝΤΑΣ ΚΡΟΝΟΣ

-:-

 

  • Αν μια ομάδα συμμετέχει με δυο τμήματα και έχουν περάσει και τα δυο στη Β’ Φάση (θέσεις 1-12) θα πρέπει να μας δηλώσουν λίστα παικτών του Α’ και του Β’ τμήματος πριν την έναρξη της Β΄ Φάσης.

Ο  πρώτος κάθε ομίλου θα συμμετάσχει στο F-4 (θέσεις 1-4).

Οι αγώνες εκεί θα διεξαχθούν σε ουδέτερα γήπεδα και θα είναι knock out.

  • Αν προκύψουν δυο τμήματα από την ίδια ομάδα στο F-4 τότε αυτά αναγκαστικά θα παίξουν μεταξύ τους και ο νικητής θα πάει στον Μεγάλο Τελικό.

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ (FINAL 4) ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΟΥΝ ΜΕ 12 ΠΑΙΚΤΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΘΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΩΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΕΞ ΗΜΙΣΕΙΑΣ. ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΥ ΤΕΛΙΚΟΥ ΘΑ ΒΑΡΥΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ.

Δ1 – Ε1

Ζ1 – Η1

Οι νικητές θα αγωνισθούν στο μεγάλο τελικό (θέσεις 1-2).

Οι ηττημένοι θα αγωνισθούν στο μικρό τελικό (θέσεις 3-4).

Οι δεύτεροι κάθε ομίλου θα αγωνισθούν μεταξύ τους για τις θέσεις 5-8  σε αγώνες knock out (με πλεονέκτημα έδρας).

Δ2 – Ε2

Ζ2 – Η2

  • Οι νικητές θα αγωνισθούν για τις θέσεις 5-6 και οι ηττημένοι θα αγωνισθούν για τις θέσεις 7-8.

Οι τρίτοι κάθε όμιλου θα αγωνισθούν μεταξύ τους για τις θέσεις 9-12 σε αγώνες knock out (με πλεονέκτημα έδρας).

Δ3 – Ε3

Ζ3 – Η3

  • Οι νικητές θα αγωνισθούν για τις θέσεις 9-10 και οι ηττημένοι θα αγωνισθούν για τις θέσεις 11-12.

Καλή συνέχεια σε όλες τις ομάδες.

Share
Posted in ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β' ΦΑΣΗ ΤΟΥΡΝΟΥΑ BASKETBALL ΥΠΟΔΟΜΩΝ

ΤΟΥΡΝΟΥΑ BASKETBALL ΥΠΟΔΟΜΩΝ: JUNIORS A 2008 Β’ ΦΑΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

 

JUNIORS A 2008   Β’ ΦΑΣΗ

Ολοκληρώθηκε η Α΄φάση του Τουρνουά Basketball Υποδομών και η τελική κατάταξη των 4 ομίλων είναι :

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 14 12 2 607+296 26
2 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 13 10 3 726+329 23
3 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 12 8 4 416+8 20
4 ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 14 5 9 348-165 19
5 ΚΡΟΝΟΣ 10 3 7 286-162 13
6 ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 10 2 8 301-132 12
7 ΜΙΛΩΝ 8 3 5 346-18 11
8 ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 7 1 6 135-156 8

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 PAO PC Ν.Π. 14 13 1 681+179 27
2 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 14 12 2 664+269 26
3 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 14 8 6 573+64 22
4 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 14 8 6 516+45 22
5 ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 11 4 7 3850 15
6 EUROHOOPS 13 1 12 330-356 14
7 AONA 11 2 9 284-105 13
8 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 9 2 7 311-96 11

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 13 12 1 540+253 25
2 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 14 11 3 535+253 25
3 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2 14 11 3 517+107 25
4 ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 10 6 4 281+42 16
5 ΕΣΠΕΡΟΣ 11 3 8 260-99 14
6 ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 10 3 7 212-85 13
7 ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 10 2 8 195-170 12
8 ΡΕΠΟ 14 0 14 17-301 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΑΘΛΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 12 10 2 285+75 22
2 ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΝΤΕΡΗ 9 6 3 370+75 15
3 ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΦΡΕΑΤΤΥΔΑΣ 7 5 2 221+7 11
4 EUROHOOPS 2 9 1 8 273-117 10
5 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 2 6 2 4 136-54 8
6 ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 5 2 3 143+35 7
7 ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 6 1 5 171-21 7
8 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0

 

Σύμφωνα με την παραπάνω κατάταξη της Α’ Φάση θα δημιουργηθούν οι εξής 3 όμιλοι για τη Β’ Φάση:

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΕΙΣ 1-12

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 4 4 0 206+150 8
2 ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΝΤΕΡΗ 4 2 2 86-90 6
3 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2 4 0 4 48-60 4
4 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΝΤΕΡΗ

77 - 29 (AET)

24/03/2019 00:00 N/A
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2 ΡΕΠΟ

-:-

 

Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΕΙΣ 1-12

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 PAO BC ΝΠ 4 4 0 99+52 8
2 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 4 2 2 85-40 6
3 ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΦΡΕΑΤΤΥΔΑΣ 4 0 4 32-12 4
4 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
PAO BC ΝΠ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

54 - 14 (AET)

24/03/2019 00:00 N/A
ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΦΡΕΑΤΤΥΔΑΣ ΡΕΠΟ

-:-

 

Η’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΕΙΣ 1-12

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 4 4 0 177+55 8
2 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 3 1 2 111-4 4
3 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 3 0 3 93-51 3
4 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

33 - 58 (AET)

24/03/2019 00:00 N/A
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΡΕΠΟ

-:-

 

Θ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΕΙΣ 1-12

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3 3 0 198+110 6
2 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2 1 1 117-9 3
3 ΑΘΛΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 3 0 3 76-101 3
4 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
ΑΘΛΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

17 - 41 (AET)

24/03/2019 00:00 N/A
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΡΕΠΟ

-:-

 

  • Οι παρακάτω αγώνες για τις θέσεις 13-30 θα μπορούν να παιχτούν και υπό μορφή φιλικού για να μην επιβαρυνθούν οι ομάδες με περαιτέρω έξοδα.

Ι’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΕΙΣ 13-15

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1 1 0 43+11 2
2 ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1 0 1 32-11 1
3 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0
4 ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ

-:-

24/03/2019 00:00 N/A
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ ΡΕΠΟ

-:-

 

Κ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΕΙΣ 16-18

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 2 2 0 52+38 4
2 ΚΡΟΝΟΣ 1 0 1 1-1 1
3 ΕΣΠΕΡΟΣ 1 0 1 13-37 1
4 ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 ΕΣΠΕΡΟΣ

50 - 13 (AET)

24/03/2019 00:00 N/A
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΚΡΟΝΟΣ

-:-

 

Λ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΕΙΣ 19-21

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
0 ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 0 0 0 00 0
0 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 2 0 0 0 00 0
0 ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 0 0 0 00 0
0 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 2

-:-

24/03/2019 00:00 N/A
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΡΕΠΟ

-:-

 

Μ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΕΙΣ 22-24

 

Ν’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΕΙΣ 25-30

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
0 ΜΙΛΩΝ 0 0 0 00 0
0 ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 0 0 0 00 0
0 ΑΟΝΑ 0 0 0 00 0
0 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 0 0 0 00 0
0 ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 0 0 0 00 0
0 ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
ΜΙΛΩΝ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ

-:-

24/03/2019 00:00 N/A
ΑΟΝΑ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ

-:-

24/03/2019 00:00 N/A
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

-:-

 

 

  • Αν μια ομάδα συμμετέχει με δυο τμήματα και έχουν περάσει και τα δυο στη Β’ Φάση (θέσεις 1-12) θα πρέπει να μας δηλώσουν λίστα παικτών του Α’ και του Β’ τμήματος πριν την έναρξη της Β΄ Φάσης.

 

Ο  πρώτος κάθε ομίλου θα συμμετάσχει στο F-4 (θέσεις 1-4).

Οι αγώνες εκεί θα διεξαχθούν σε ουδέτερα γήπεδα και θα είναι knock out.

 

  • Αν προκύψουν δυο τμήματα από την ίδια ομάδα στο F-4 τότε αυτά αναγκαστικά θα παίξουν μεταξύ τους και ο νικητής θα πάει στον Μεγάλο Τελικό.

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ (FINAL 4) ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΟΥΝ ΜΕ 12 ΠΑΙΚΤΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΘΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΩΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΕΞ ΗΜΙΣΕΙΑΣ. ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΥ ΤΕΛΙΚΟΥ ΘΑ ΒΑΡΥΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ.

Δ1 – Ε1

Ζ1 – Η1

Οι νικητές θα αγωνισθούν στο μεγάλο τελικό (θέσεις 1-2).

Οι ηττημένοι θα αγωνισθούν στο μικρό τελικό (θέσεις 3-4).

 

Οι δεύτεροι κάθε ομίλου θα αγωνισθούν μεταξύ τους για τις θέσεις 5-8  σε αγώνες knock out (με πλεονέκτημα έδρας).

Δ2 – Ε2

Ζ2 – Η2

  • Οι νικητές θα αγωνισθούν για τις θέσεις 5-6 και οι ηττημένοι θα αγωνισθούν για τις θέσεις 7-8.

Οι τρίτοι κάθε όμιλου θα αγωνισθούν μεταξύ τους για τις θέσεις 9- σε αγώνες knock out (με πλεονέκτημα έδρας).

Δ3 – Ε3

Ζ3 – Η3

  • Οι νικητές θα αγωνισθούν για τις θέσεις 9-10 και οι ηττημένοι θα αγωνισθούν για τις θέσεις 11-12.

Καλή συνέχεια σε όλες τις ομάδες.

 

Share
Posted in ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β' ΦΑΣΗ ΤΟΥΡΝΟΥΑ BASKETBALL ΥΠΟΔΟΜΩΝ

ΤΟΥΡΝΟΥΑ BASKETBALL ΥΠΟΔΟΜΩΝ: ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α 2004 Β’ ΦΑΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

 

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α 2004   Β’ ΦΑΣΗ

Ολοκληρώθηκε η Α΄φάση του Τουρνουά Basketball Υποδομών και η τελική κατάταξη των 2 ομίλων είναι :

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 10 10 0 536+259 20
2 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 9 7 2 458+101 16
3 ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 9 4 5 430-36 13
4 ΑΜΥΝΤΑΣ 9 3 6 274-86 12
5 PAO PC Ν.Π. 9 2 7 245-83 11
6 PAO BC 8 1 7 306-155 9
7 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0
7 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 0 0 0 00 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 13 12 1 682+320 25
2 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2 13 10 3 584+105 23
3 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 2 13 10 3 582+103 23
4 ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 14 4 10 420-186 18
5 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 11 6 5 593+225 17
6 ΗΡΑΚΛΗΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 9 4 5 283-10 13
7 ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 10 1 9 300-174 11
8 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 11 0 11 227-383 11

 

Σύμφωνα με την παραπάνω κατάταξη της Α’ Φάση θα δημιουργηθούν οι εξής 3 όμιλοι για τη Β’ Φάση:

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΕΙΣ 1-8

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 6 6 0 435+224 12
2 ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 6 4 2 264+53 10
3 ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 4 0 4 66-88 4
4 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2 4 0 4 135-189 4

Match Score
N/A 00:00 Α ΦΑΣΗ
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

39 - 71 (AET)

N/A 00:00 Α ΦΑΣΗ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

70 - 41 (AET)

24/03/2019 00:00 N/A
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

36 - 86 (AET)

24/03/2019 00:00 N/A
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2

95 - 32 (AET)

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΕΙΣ 1-8

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 6 6 0 350+177 12
2 ΑΜΥΝΤΑΣ 6 4 2 226+6 10
3 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 4 0 4 119-98 4
4 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 4 0 4 90-85 4

Match Score
N/A 00:00 Α ΦΑΣΗ
ΑΜΥΝΤΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

36 - 53 (AET)

N/A 00:00 Α ΦΑΣΗ
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΑΜΥΝΤΑΣ

63 - 32 (AET)

24/03/2019 00:00 N/A
ΑΜΥΝΤΑΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2

50 - 36 (AET)

24/03/2019 00:00 N/A
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

34 - 59 (AET)

 

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΕΙΣ 9-14

  • Οι παρακάτω αγώνες για τις θέσεις 9-14 θα μπορούν να παιχτούν και υπό μορφή φιλικού για να μην επιβαρυνθούν οι ομάδες με περαιτέρω έξοδα.

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
0 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 0 0 0 00 0
0 PAO BC 0 0 0 00 0
0 ΗΡΑΚΛΗΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 0 0 0 00 0
0 ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 0 0 0 00 0
0 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0 0 0 00 0
0 PAO BC ΝΠ 0 0 0 00 0

Match Score
24/03/2019 00:00 N/A
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ PAO BC ΝΠ

-:-

24/03/2019 00:00 N/A
ΗΡΑΚΛΗΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

-:-

24/03/2019 00:00 N/A
PAO BC ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

-:-

 

 

  • Αν μια ομάδα συμμετέχει με δυο τμήματα και έχουν περάσει και τα δυο στη Β’ Φάση (θέσεις 1-8) θα πρέπει να μας δηλώσουν λίστα παικτών του Α’ και του Β’ τμήματος πριν την έναρξη της Β΄ Φάσης.

 

  • Οι δυο πρώτοι κάθε ομίλου θα συμμετάσχουν στο F-4 (θέσεις 1-4).

Οι αγώνες εκεί θα διεξαχθούν σε ουδέτερα γήπεδα και θα είναι knock out.

  • Αν προκύψουν δυο τμήματα από την ίδια ομάδα στο F-4 τότε αυτά αναγκαστικά θα παίξουν μεταξύ τους και ο νικητής θα πάει στον Μεγάλο Τελικό.

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ (FINAL 4) ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΟΥΝ ΜΕ 12 ΠΑΙΚΤΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΘΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΩΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΕΞ ΗΜΙΣΕΙΑΣ. ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΥ ΤΕΛΙΚΟΥ ΘΑ ΒΑΡΥΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ.

Γ1 – Δ2

Δ1 – Γ2

Οι νικητές θα αγωνισθούν στο μεγάλο τελικό (θέσεις 1-2).

Οι ηττημένοι θα αγωνισθούν στο μικρό τελικό (θέσεις 3-4).

Οι τρίτοι και οι τέταρτοι του κάθε ομίλου θα αγωνισθούν μεταξύ τους για τις θέσεις 5-8  σε αγώνες knock out (με πλεονέκτημα έδρας).

Δ3 – Γ4  

Γ3 – Δ4

Οι νικητές θα αγωνισθούν για τις θέσεις 5-6 και οι ηττημένοι θα αγωνισθούν για τις θέσεις 7-8.

 

Καλή συνέχεια σε όλες τις ομάδες.

Share
Posted in ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ & ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΤΟΥΡΝΟΥΑ BASKETBALL ΥΠΟΔΟΜΩΝ: ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ

 

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α 2004

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 10 10 0 536+259 20
2 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 9 7 2 458+101 16
3 ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 9 4 5 430-36 13
4 ΑΜΥΝΤΑΣ 9 3 6 274-86 12
5 PAO PC Ν.Π. 9 2 7 245-83 11
6 PAO BC 8 1 7 306-155 9
7 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0
7 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 0 0 0 00 0

Match Score
11/11/2018 00:00 N/A
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

-:-

11/11/2018 00:00 N/A
ΑΜΥΝΤΑΣ ΡΕΠΟ

-:-

11/11/2018 00:00 N/A
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ PAO PC Ν.Π.

66 - 41 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ PAO BC

81 - 32 (AET)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 13 12 1 682+320 25
2 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2 13 10 3 584+105 23
3 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 2 13 10 3 582+103 23
4 ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 14 4 10 420-186 18
5 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 11 6 5 593+225 17
6 ΗΡΑΚΛΗΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 9 4 5 283-10 13
7 ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 10 1 9 300-174 11
8 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 11 0 11 227-383 11

Match Score
11/11/2018 00:00 N/A
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2

28 - 46 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 2 ΗΡΑΚΛΗΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

61 - 46 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

58 - 16 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

24 - 67 (AET)


ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Β 2005

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 18 18 0 918+370 36
2 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 18 15 3 1118+405 33
3 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 18 14 4 773+200 32
4 ΕΥΡΥΑΛΗ 11 5 6 406-98 16
5 ΜΙΛΩΝ 10 4 6 359+1 14
6 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 10 2 8 320-145 12
7 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 9 2 7 313-89 11
8 ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 8 2 6 208-103 10
9 ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 8 2 6 107-174 10
10 ΑΘΛΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 18 0 18 32-367 1
11 ΡΕΠΟ 2 0 0 0 00 0
12 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0

Match Score
11/11/2018 00:00 N/A
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

42 - 67 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ

-:-

11/11/2018 00:00 N/A
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ

2 - 1 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΜΙΛΩΝ ΑΘΛΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

59 - 32 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΕΥΡΥΑΛΗ ΡΕΠΟ

-:-

11/11/2018 00:00 N/A
ΡΕΠΟ 2 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

-:-

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 22 22 0 781+407 44
2 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 21 17 4 1064+319 38
3 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 22 16 6 790+181 38
4 ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΦΡΕΑΤΤΥΔΑΣ 18 13 5 657+139 31
5 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 13 9 4 425+138 22
6 ΕΣΠΕΡΟΣ 15 6 9 481-25 21
7 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2 17 4 13 459-158 21
8 ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 14 5 9 412-64 19
9 ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 14 5 9 404-124 19
10 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 13 5 8 344-102 18
11 ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 21 4 17 253-256 11
12 ΠΑΓΚΡΑΤΙ 22 0 22 86-455 3

Match Score
11/11/2018 00:00 N/A
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2

0 - 20 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

22 - 66 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

47 - 61 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

-:-

11/11/2018 00:00 N/A
ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΠΑΓΚΡΑΤΙ

82 - 51 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΦΡΕΑΤΤΥΔΑΣ ΕΣΠΕΡΟΣ

61 - 26 (AET)


ΜΙΝΙ 2006

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 14 13 1 666+264 27
2 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 13 11 2 539+166 24
3 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 14 7 7 499-165 21
4 ΑΜΥΝΤΑΣ 13 7 6 659+102 20
5 ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 13 7 6 497+65 20
6 ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ 13 5 8 264-70 18
7 ΜΙΛΩΝ 14 2 12 321-210 16
8 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 14 2 12 223-152 6
9 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0
9 ΡΕΠΟ 2 0 0 0 00 0

Match Score
11/11/2018 00:00 N/A
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

37 - 48 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΡΕΠΟ 2 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

-:-

11/11/2018 00:00 N/A
ΑΜΥΝΤΑΣ ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ

70 - 29 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΜΙΛΩΝ ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

29 - 53 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΡΕΠΟ

-:-

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 12 10 2 583+246 22
2 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 12 10 2 501+110 22
3 ΦΙΛΟΘΕΗ 12 9 3 498+56 21
4 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 12 4 8 450-54 16
5 PERISTERI BA 11 4 7 304-138 15
6 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 2 10 1 9 233-106 11
7 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 9 1 8 298-114 10
8 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0
8 ΡΕΠΟ 2 0 0 0 00 0

Match Score
11/11/2018 00:00 N/A
PERISTERI BA ΦΙΛΟΘΕΗ

35 - 53 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

33 - 32 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 ΡΕΠΟ 2

-:-

11/11/2018 00:00 N/A
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 2 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

26 - 30 (AET)


ΠΡΟΜΙΝΙ 2007

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 10 9 1 654+251 19
2 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 10 9 1 662+169 19
3 ΜΙΛΩΝ 10 4 6 481-47 14
4 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 10 3 7 451-114 13
5 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 10 3 7 348-122 13
6 ΚΡΟΝΟΣ 10 2 8 371-137 12
7 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0
7 ΡΕΠΟ 2 0 0 0 00 0

Match Score
11/11/2018 00:00 N/A
ΜΙΛΩΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

26 - 64 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΕΠΟ

-:-

11/11/2018 00:00 N/A
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΚΡΟΝΟΣ

41 - 46 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΡΕΠΟ 2

-:-

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ 10 9 1 570+227 19
2 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 9 8 1 407+142 17
3 ΕΣΠΕΡΟΣ 10 6 4 475+154 16
4 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 10 4 6 451+1 14
5 ΑΜΥΝΤΑΣ 8 1 7 242-237 9
6 ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 9 0 9 223-287 9
7 ΡΕΠΟ 2 0 0 0 00 0
7 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0

Match Score
11/11/2018 00:00 N/A
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

57 - 19 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΡΕΠΟ ΕΣΠΕΡΟΣ

-:-

11/11/2018 00:00 N/A
ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

48 - 18 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΡΕΠΟ 2

-:-

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 8 8 0 485+248 16
2 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 8 5 3 354+103 13
3 ΨΥΧΙΚΟ 8 5 3 294+39 13
4 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 8 2 6 222-147 10
5 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 8 0 8 178-243 8
6 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0

Match Score
11/11/2018 00:00 N/A
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

64 - 22 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΨΥΧΙΚΟ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

21 - 49 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΡΕΠΟ

-:-


JUNIORS A 2008

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 14 12 2 607+296 26
2 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 13 10 3 726+329 23
3 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 12 8 4 416+8 20
4 ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 14 5 9 348-165 19
5 ΚΡΟΝΟΣ 10 3 7 286-162 13
6 ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 10 2 8 301-132 12
7 ΜΙΛΩΝ 8 3 5 346-18 11
8 ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 7 1 6 135-156 8

Match Score
11/11/2018 00:00 N/A
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

34 - 29 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

36 - 29 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΡΟΝΟΣ

55 - 45 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΜΙΛΩΝ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ

-:-

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 PAO PC Ν.Π. 14 13 1 681+179 27
2 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 14 12 2 664+269 26
3 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 14 8 6 573+64 22
4 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 14 8 6 516+45 22
5 ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 11 4 7 3850 15
6 EUROHOOPS 13 1 12 330-356 14
7 AONA 11 2 9 284-105 13
8 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 9 2 7 311-96 11

Match Score
11/11/2018 00:00 N/A
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

40 - 63 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
PAO PC Ν.Π. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

46 - 44 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2

22 - 59 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
EUROHOOPS AONA

40 - 35 (AET)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 13 12 1 540+253 25
2 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 14 11 3 535+253 25
3 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2 14 11 3 517+107 25
4 ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 10 6 4 281+42 16
5 ΕΣΠΕΡΟΣ 11 3 8 260-99 14
6 ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 10 3 7 212-85 13
7 ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 10 2 8 195-170 12
8 ΡΕΠΟ 14 0 14 17-301 0

Match Score
11/11/2018 00:00 N/A
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΡΕΠΟ

20 - 0 (AET)

Forfeited

11/11/2018 00:00 N/A
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ

17 - 48 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΣΠΕΡΟΣ

47 - 26 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

17 - 37 (AET)

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΑΘΛΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 12 10 2 285+75 22
2 ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΝΤΕΡΗ 9 6 3 370+75 15
3 ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΦΡΕΑΤΤΥΔΑΣ 7 5 2 221+7 11
4 EUROHOOPS 2 9 1 8 273-117 10
5 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 2 6 2 4 136-54 8
6 ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 5 2 3 143+35 7
7 ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 6 1 5 171-21 7
8 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0

Match Score
11/11/2018 00:00 N/A
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 2 ΑΘΛΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

12 - 48 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΡΕΠΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΝΤΕΡΗ

-:-

11/11/2018 00:00 N/A
ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΦΡΕΑΤΤΥΔΑΣ EUROHOOPS 2

48 - 38 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

19 - 35 (AET)


 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ JUNIORS Β 2009

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ JUNIORS Γ 2010

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 2008-10

**ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΗΛΙΚΙΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ.

” Σκοπός του τουρνουά για αυτές τις ηλικιακές  κατηγορίες  είναι κυρίως η εξοικείωση των αθλητών/τριών με τις αγωνιστικές συνθήκες , με αμοιβαίο σεβασμό των αντιπάλων, με καλλιέργεια της συνεργασίας και της ευγενούς άμιλλας μεταξύ των αθλητών, των προπονητών, των γονέων και των παραγόντων , με βασική αρχή τους το «ευ αγωνίζεσθε» και τη χαρά του παιχνιδιού. “

Share
Posted in ΤΟΥΡΝΟΥΑ BASKETBALL ΥΠΟΔΟΜΩΝ

ΤΟΥΡΝΟΥΑ BASKETBALL ΥΠΟΔΟΜΩΝ: ΕΥΧΕΣ

Share
Posted in ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ & ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

ΤΟΥΡΝΟΥΑ BASKETBALL ΥΠΟΔΟΜΩΝ 2018-19: JUNIORS A 2008

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

JUNIORS A 2008

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 14 12 2 607+296 26
2 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 13 10 3 726+329 23
3 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 12 8 4 416+8 20
4 ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 14 5 9 348-165 19
5 ΚΡΟΝΟΣ 10 3 7 286-162 13
6 ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 10 2 8 301-132 12
7 ΜΙΛΩΝ 8 3 5 346-18 11
8 ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 7 1 6 135-156 8

Match Score
11/11/2018 00:00 N/A
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

34 - 29 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

36 - 29 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΡΟΝΟΣ

55 - 45 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΜΙΛΩΝ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ

-:-

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 PAO PC Ν.Π. 14 13 1 681+179 27
2 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 14 12 2 664+269 26
3 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 14 8 6 573+64 22
4 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 14 8 6 516+45 22
5 ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 11 4 7 3850 15
6 EUROHOOPS 13 1 12 330-356 14
7 AONA 11 2 9 284-105 13
8 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 9 2 7 311-96 11

Match Score
11/11/2018 00:00 N/A
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

40 - 63 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
PAO PC Ν.Π. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

46 - 44 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2

22 - 59 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
EUROHOOPS AONA

40 - 35 (AET)

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 13 12 1 540+253 25
2 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 14 11 3 535+253 25
3 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2 14 11 3 517+107 25
4 ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 10 6 4 281+42 16
5 ΕΣΠΕΡΟΣ 11 3 8 260-99 14
6 ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 10 3 7 212-85 13
7 ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 10 2 8 195-170 12
8 ΡΕΠΟ 14 0 14 17-301 0

Match Score
11/11/2018 00:00 N/A
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΡΕΠΟ

20 - 0 (AET)

Forfeited

11/11/2018 00:00 N/A
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ

17 - 48 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΣΠΕΡΟΣ

47 - 26 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2 ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

17 - 37 (AET)

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

Pos   Team Pld W L BasketsDiff Pts
1 ΑΘΛΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 12 10 2 285+75 22
2 ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΝΤΕΡΗ 9 6 3 370+75 15
3 ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΦΡΕΑΤΤΥΔΑΣ 7 5 2 221+7 11
4 EUROHOOPS 2 9 1 8 273-117 10
5 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 2 6 2 4 136-54 8
6 ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 5 2 3 143+35 7
7 ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 6 1 5 171-21 7
8 ΡΕΠΟ 0 0 0 00 0

Match Score
11/11/2018 00:00 N/A
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 2 ΑΘΛΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

12 - 48 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΡΕΠΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΝΤΕΡΗ

-:-

11/11/2018 00:00 N/A
ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΦΡΕΑΤΤΥΔΑΣ EUROHOOPS 2

48 - 38 (AET)

11/11/2018 00:00 N/A
ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

19 - 35 (AET)

 

Share